İletişim Bilgileri

DIŞ CEPHE MANTOLAMA

Dış cephe mantolama ısı yalıtımı sağlamak amacıyla binaların dışına uygulanan özel bir işlemdir.

Ankara Dış Cephe Mantolama Ankara Dış cephe mantolama ısı yalıtımı sağlamak amacıyla binaların dışına uygulanan özel bir işlemdir. Mantolama işlemi sayesinde binanın cephesi kaplandığı için dış etkilerden tamamen korunmuş olur. Binanın içi ve dışı arasındaki ısı alışverişini keserek yoğuşma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Dış cepheye yaptırılan mantolama işlemi sayesinde kışın yakıt tüketiminden; yazın ise klimanın kullandığı […]

Ankara Dış Cephe Mantolama

Ankara Dış cephe mantolama ısı yalıtımı sağlamak amacıyla binaların dışına uygulanan özel bir işlemdir. Mantolama işlemi sayesinde binanın cephesi kaplandığı için dış etkilerden tamamen korunmuş olur. Binanın içi ve dışı arasındaki ısı alışverişini keserek yoğuşma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Dış cepheye yaptırılan mantolama işlemi sayesinde kışın yakıt tüketiminden; yazın ise klimanın kullandığı elektrik enerjisinden gözle görülür miktarda tasarruf sağlanmaktadır. Bu nedenle de insanların konforlu bir yaşam sürmesini sağlamaktadır. Ayrıca mantolama işlemi sağladığı ısı ve su yalıtımı sayesinde binanın da korunmasını sağlamaktadır.

Ankara Dış Cephe Mantolamada Kullanılan Malzemeler

Ankara Dış cephe mantolama işlemi sırasında ısı yalıtımını sağlayabilmek amacıyla pek çok farklı malzeme kullanılabilmektedir. Firmamız tarafından mantolamada kullanılan malzemeler şunlardır:

Taşyünü: Kolay ısınan fakat ıslandığında bütün özelliğini kaybeden bir maddedir. İçerisinde kullanılan su itici silikon sayesinde ıslanması engellenmektedir.

EPS Levhalar: Gözenekleri kapalı ve beyaz renkte olan bu yalıtım levhaları petrolden üretilmektedir.

XPS Levhalar: Köpük malzemelerden üretilen yalıtım levhalarıdır.

Plaka Yapıştırma Harcı: Bu harçlar her türlü dış etkene karşı son derece dayanıklıdır.

Isı Yalıtım Sıvası: Yalıtım levhalarının üzerinin kapatılmasında kullanılan ısı yalıtım sıvaları son derece uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Dekoratif Dış Cephe Kaplama Sıvası: Isı yalıtım sıvalarını kaplayarak dekoratif bir görüntü elde etmek amacıyla kullanılmaktadır.

File: Levhaların üzerine çatlamaları önlemek amacıyla uygulanmaktadır.

Plastik Mantolama Dübellerii: Levhaların birbirlerine montajları yapılırken kullanılır.

Köşe Profilleri: Köşelerin her türlü etkiden korunması amacıyla kullanılır.

Subasman Profili: Mastar olarak kullanılmaktadır.

Ankara Dış Cephe Mantolama Modelleri

Pek çok farklı dış cephe mantolama modeli bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

1- Düz Levha ile Mantolama: Karar verilen levha üzerinde herhangi bir desenin veya fuganın bulunmadığı düz model mantolama işlemidir.

2- Fugalı Mantolama: Mantolama için kullanılan levhaların belirli ölçülerde fuga ile bölünmesi yöntemiyle yapılır

3- Ahşap Görünümlü Mantolama: Kullanılacak mantolama levhalarının üzerine üretim aşamasında ahşap desenin işlenmesi ile uygulanan mantolama türüdür.

4- Yalı Baskı (Siding) Mantolama: Fugalı mantolama uygulamasından farklı olarak yalı baskı modelinde yüzeler dışa doğru ve birbirinin üzerine binmiş şekilde yapılmaktadır.

Ankara Dış cephe mantolama işlemi yapılacağı zaman firmamız personelleri ve mantolama yaptıracak kişiler ısı yalıtım levhası, kullanılacak boya ve sıvaya karar verdikten sonra binanın ölçüleri de doğrultusunda bir fiyat belirlenmektedir.